Lolek și Bolek aproape pensionați

admin/ February 25, 2020/ 5 minute/zi

Io când mă duc să vorbesc studenților chiar respect legea, măh! Păi, ori suntem GDPR ori nu mai suntem!

Ocazie cu care se cuvine să mulțumesc la modul corespunzător tovarășului Teodor Hossu-Longin pentru că m-a invitat alături de el (ce echipă de Lolek și Bolek aproape pensionați am făcut în fața acestor tineri, jur) în cadrul proiectul #CuCarteaPrinLiceu (da, bre, știu, am fost la o facultate, nu mai țipați așa, simțiți și voi spiritul nu litera, a dreaqu cu acribia voastră..).

Și mulțumim și tovarășei Anamaria Nicola de la Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării pentru găzduire și pentru că ne-a adus aminte, cu tact profesoral de mare angajament, că am avut și noi niște tinereți în urmă cu niște cincinale… (Cristian China Birta)