Valentine’s Day cu scriitori

admin/ February 16, 2020/ 5 minute/zi/ 0 comments

Am surprins Valentine’s Day cu prima noastră ședință! La rândul nostru, am fost surprinse de #cucarteaprinliceu, inițiativa celor doi scriitori, Teodor Hossu-Longin și Ovidiu Vitan! Nicio carte, niciun subiect sau noutate fusese pregătită pentru eveniment, însă discuțiile s-au extins pe domenii vaste și au inclus multe idei și schimburi de replici.

Întâlnirea nu a fost lipsită de entuziasm și de bucuria de împărtăși cuvintele a două generații diferite din multe puncte de vedere. Ne-am simțit și interacționat bine! Mulțumim pentru vizită! Vă mai așteptăm! (Daria Alexe, Colegiul Bilingv “George Coșbuc” București)

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*